Wczytuję...

15. lut. 2018

Pro nový dokumentární seriál z období 1 republiky si produkce ČT Ostrava vybrala k natáčení i historickou ordinaci v Muzeu řemesel. Pro příchod protagonistů příběhu do domu lékaře jsme společně hledali zachovalý měšťanský dům, který by měl vchod chráněný před sněhem, neboť děj příběhu se odehrává v letním období. Ideálně se hodil dům č.5 na letohradském náměstí, kde je navíc zachovalá původní dlažba v podloubí. Po vypátrání telefonního čísla na majitele, který bydlí v Praze,bylo přislíbeno, že majitel domu přijede kvůli jedné hodině natáčení v daný den do Letohradu, aby odemkl důležité vchodové dveře. Po hodině práce a mrznutí všech zúčastněných se štáb přesunul do tepla Muzea řemesel. Zde se natáčelo další tří hodiny. Další scény se natáčely v Žamberku a také v Hernychově vile v Ústí nad Orlicí. Budeme se těšit na výsledek.

Pavel Tacl - ředitel Muzea řemesel Letohrad