Wczytuję...

02. Maj. 2018
Prvorepublikově laděná akce s bohatým kulturním a doprovodným programem. Vystoupí Láďa Hruška a Michal Tučný revival Plzeň.

Největší akce s prezentací historických i současných řemesel v regionu,konaná již po deváté v areálu Muzea řemesel v Letohradě s doprovodným kulturním programem.

Ukázky velkých mechanizmů a strojů, ruční řemesla předvádí více než 60 řemeslníků:
- mlácení obilí na historické mlátičce poháněnou stabilním motorem.
- řezání na unikátní cylindrické pile, soustružení, kovotlačitelství
- kování koně zručným kovářem, řezání klády na velikém katru a další.

Při akci jsou volně přístupné i mechanické dílny, vozovna a expozice zemědělských strojů.

Hlavním bodem programu bude příjezd kyšpereckého hraběte Bredy s kostýmovaným doprovodem a jeho setkání se současným starostou města. V dalším kulturním programu dále vystoupí Michal Tučný revival, Láďa Hruška , kostýmová divadelní společnost, módní přehlídka, ukázka a výuka dobových tanců, šermíři, rytíři, jezdci na koních a další. Pro děti dílničky, zvířata, loutkové divadlo, zábavná školní třída.

Vstupné:
150 Kč dospělí, 70 Kč děti 6-15 let